אתה יכול לגלות טוב יותר את אופיו של אדם במשך שעה אחת של משחק, מאשר במשך שנה שלמה של שיחה" (אפלטון)

 

מטרת הפעילות:

הטמעת ערכים רלוונטיים נבחרים.

 

 מהלך הפעילות:

ניפגש במקום הפעילות לקבלת פנים מפנקת, הכוללת שתייה קרה וחמה, פירות ומגוון מאפים.

לאחר שיחת פתיחה והסבר על מהלך הפעילות, וכדי להשתחרר ולהכנס לאווירה, נתחיל במשימת חימום מלהיבה לשבירת הקרח ולהקפצת האנרגיות.

מחוממים ומלאי מרץ, יחולקו המשתתפים לקבוצות, ו…

 

יוצאים לדרך…!

הקבוצות יצאו לפעילות אתגרית וחוויתית של משימות שטח. כל משימה תודרך על ידי מדריך מקצועי, אשר יסביר לקבוצה מה המשימה ומה התגמול שלצידה. מטרת הקבוצות היא להרוויח מקסימום משאבים, על ידי ביצוע מצטיין של המשימות. משאבים אלו יעזרו לכל הקבוצות בעת ההגעה המשותפת לפרויקט הסופי.

אופי המשימות הינו ספורטיבי, חוויתי ומאתגר במהלכן יידרשו המשתתפים לעבודת צוות, הקשבה, ידע כללי, מיומנויות אישיות ובינאישיות, חשיבה יצירתית, לקיחת אחריות והרבה מורל.

הפעילות הינה פעילות חווייתית, ייחודית, מגבשת ומעצימה הן את הפרט והן את הקבוצה.

** בין המשימות השונות ישולבו עיבודים על מנת להטמיע את הערכים והתובנות הנלמדים .

 

הפסקה לארוחת צהריים.

לאחר ארוחת הצהריים נפנה להמשך משימות למידה התנסותית ועיבודים קבוצתיים.

לבסוף, המשימה המסכמת – הפרויקט הסופי ישלב עבודה מאומצת ומשותפת של כלל המשתתפים. בעזרת הכלים והפריטים שהקבוצות "זכו" בהם במשימות השונות, ובתוך זמן מוגבל, על הקבוצות תוטל המשימה לתכנן ולבנות את הפרויקט.

עיבוד אחרון, משהו מתוק….. סיכום וסיום.

 

דוגמאות למשימות:

אי לשלום – חברי הקבוצה יתחלקו לתת קבוצות , לכל תת קבוצה מגבלה שונה (עיוורים,אילמים,נכים).תוך כדי מתן הוראות לא ברורות ייאלצו המשתתפים למצוא דרך להתגבר על מגבלותיהם ולהגיע אל אי האילמים.

גשר להצלחה – על המשתתפים מוטלת המשימה לבנות גשר מסנאדות (ענפי אקליפטוס) על פי מידות אורך, רוחב וגובה אשר יינתנו בהנחיות, ללא היכולת להשתמש בעזרים נוספים ובמינימום זמן.